הו מאמא: מעוז של אוכל ביתי במטרופולין הג'אנק פוד

ארוחה בשרית ב"הו מאמא"

הכרך התל אביבי הקר והמנוכר גדוש במסעדות ודוכני מזון, אך דומה שז'אנר האוכל הביתי סובל מתת-ייצוג. בורגריות ומסעדות אסייתיות, לעומת זאת, אורבות בכל פינה. קצת מפתיע בהינתן שרבים כל כך מתושבי העיר הם אנשים צעירים שנמלטו מהפריפריה כדי לנסות "טו מייק איט ביג" בעיר הגדולה, אבל הלב, כידוע, הוא רוצה אל אמא. או אל האוכל שלה, אם לדייק. ואמא? היא לא בסושייה, או במזנון של אייל שני. גם לא בסניף של מקדונלד'ס.

חריגה בנוף היא מסעדת "הו מאמא", מסעדה בשירות עצמי, השוכנת ברחוב קינג ג'ורג' 26. הזדמנתי למקום בשעת צהריים מאוחרת, מסוחרר לאחר סיור בין אולמות תצוגה של קטנועים. הזמנתי את העסקית הבשרית (עיקרית + 2 תוספות + סלט ירקות), כפי שעשיתי בכ-10 ביקורים שקדמו לביקורי ב"מאמא". עלו בגורל: אפונה, אורז עם גזר (ובצל?) ותבשיל שווארמה עם פטריות ובצל. אלו הסתופפו בצלחת גדולה ונאה, אליה התלוותה קערית סלט ירקות בטחינה.

תבשיל השווארמה היה מבריק – עסיסי, נימוח ומגוון. הפטריות והבצל היוו ליווי מדויק למנה. האורז, בתיבול עדין של קינמון, נטרף גם הוא. הפרה את האידיליה האפונה שהיתה קשה ויבשה (מה שהיכה אותי בדה ז'ה וו לביקור קודם במסעדה, שבו הוגשה שעועית ירוקה לא מבושלת דייה). הסלט היה טרי ופריך, אך סבל מנוכחות מוגברת של כרוב על חשבון המלפפון והעגבניה.

להוציא את האפונה, פירקתי את המנה בהנאה רבה. התמחור הוגן בואך זול: 43 שקלים לעסקית. לכך נוספה פחית קולה זירו (9 ש"ח) והרי לכם ארוחה ביתית נדיבה, משתלמת ומופלאה ב-52 שקלים.

8.5/10 בסולם זיו. אמא, מאחורייך!

עוד פוסטים מעוררי תיאבון...

כללי

פאצה פיצה בר: פיצה פצץ

בפעם הראשונה שאכלנו, צ' ואני, ב"פאצה" (PAZZA), הפיצה בר החדש ברחוב כצנלסון שבגבעתיים, התרשמתי מאוד. חשבתי שגם חברי א', גרגרן מדופלם, יעריך את מהמקום, אז

רוצים עוד? הירשמו לניוזלטר!

מבטיח לא להציק... טוב, אולי רק קצת :-)

מה קורה פה בעצם?

הכירו את זיו מזרחי, בן 34 מגבעתיים, היד שמנענעת את העכבר שמנענע את הבלוג