תנו לי עוד מהכורדי הזה: אישטבח מופלאה

את ירושלים גיליתי בתחילת שנות ה-20 שלי. קשה להאמין, אבל עד אז ביקרתי בה פעם וחצי – פעם בטיול יחידה בשירות הצבאי וחצי כעצירה בדרך לחופשה משפחתית בילדותי. מאז הספקתי להדביק את הפער עם כ-20 ביקורים בבירה עד כה, להערכתי – וכל ביקור מלווה בציפייה והתפעלות. "עבור תל אביבים רבים נסיעה לירושלים היא סוג של חו"ל", כותב חיליק גורפינקל, מבקר המסעדות של "גלובס" – וזה לגמרי ככה.

התקמתי במפלס התחתון של המסעדה, בקצרה הבר הגבוה-מדי-ביחס-לכסא והזמנתי שמבורכ אסאדו. שמבורכ היא מנת הדגל של המסעדה – מדובר ב(אם לצטט מהתפריט) "מאפה לחם ממוצא סורי-כורדי הממולא במילויים שונים". המסעדה היתה גדושה ואני ישבתי והתרפקתי על האווירה והווייב המגניב של המקום – צוות פוטוגני, מוסיקה עמומה ומשונה שהתנגנה ברקע ותמהיל סועדים של תיירים וירושלמים מאגניבים. יופי של מקום.

אישטבח.

ואז הגיע השמבורכ – מאפה פריך, חצוי לשניים, ממולא בתבשיל אסאדו, פירה הודי, בצל מקורמל וצ'ימיצ'ורי. וואו. התפוצצות מופלאה של טעמים. אילולא צמד הגרמנים לצדי, הייתי מפרק אותו בשלוש דקות, אלא שלאור הנסיבית סיגלתי לעצמי נימוסי שולחן בווארים והרשיתי לעצמי לצאת להפוגה בין חצי שמבורכ אחד לשני כדי להביע בפניהם את התפעלותי ממחלקת המרציפן בקה דה וו בברלין ולשמוע מהם שבגרמניה פוליטיקאי עם השקפת עולם כשל ליברמן היה נחשב לנאצי (כן, בדיוק אותו דבר, חשבתי, אולי פרט לרצח ההמוני).

שיקולי דיאטה קרים הם הדבר היחיד שחצץ ביני לבין שמבורכ נוסף (אמממ… לשון? ראש?). גתוך שאני מגייס תועפות של כח רצון ואיפוק, שילמתי את החשבון (57 ש"ח מוצדקים לשמבורכ אסאדו וקולה זירו) ונמלטתי מהמקום, לא לפני שנפרדתי מהגרמנים ב"אוף וידרזן" (או בגירסה הלבנטינית והמביכה שלי, "אף ביטר זן", כביטוי לנצחנו של אבי ביטר על הצורר הנאצי, כמובן).

9/10 בסולם זיו – אישטבח שמו.

עוד פוסטים מעוררי תיאבון...

כללי

פאצה פיצה בר: פיצה פצץ

בפעם הראשונה שאכלנו, צ' ואני, ב"פאצה" (PAZZA), הפיצה בר החדש ברחוב כצנלסון שבגבעתיים, התרשמתי מאוד. חשבתי שגם חברי א', גרגרן מדופלם, יעריך את מהמקום, אז

כללי

המוציא: לזה אתם קוראים עיקרית?

כמי שלא מרבה לצפות בתכניות ריאליטי, אני מתייחס בחשדנות מה למיזמים קולינריים של זוכי תכניות בישול. "המוציא" היא מסעדה כזו ובסקירה שקראתי אודות מסעדות מוצלחות

רוצים עוד? הירשמו לניוזלטר!

מבטיח לא להציק... טוב, אולי רק קצת :-)

מה קורה פה בעצם?

הכירו את זיו מזרחי, בן 34 מגבעתיים, היד שמנענעת את העכבר שמנענע את הבלוג