מה הכי טעים בחומוס גבעתיים (רמז: לא החומוס)

וואלה, לא עף על חומוס. אובר-רייטד בעיניי. מסרב ליטול חלק בפולחן הלאומי סביב המשחה השמנונית ומחוללת הנפיחות. אלא שבארוחת השניצל ב"חומוס גבעתיים" הממוקמות בקניון שבעיר, החומוס הוא רק נספח לשניצלים, המוגשים בליווי תוספת (צ'יפס במקרה שלי), סלט ירקות, קערית (יש מילה כזאת?) חמוצים, פיתה וכוס לימונדה.

ראשונים נשאבו השניצלים והצ'יפס. השניצלים טוגנו במקום והיו מאמא-עופיים למדי. בד בבד התענגתי (כן, כן) על סלט הירקות שנקצץ בעת ההזמנה ובעיניי הוא מהטובים בישראל מסוגו: רענן, מתובל היטב וללא התחכמויות – מלפפון, עגבניה, בצל, גמבה, פטרוזיליה והמון לימון.

מדי פעם, לפרוטוקול, פירגנתי איזה ניגוב לחומוס-טחינה שלא ייעלב (הוא היה בסדר גמור וכך גם הפיתה). היות והגעתי בשעה מאוחרת, בלטה בהיעדרה המג'דרה שלהם, שגם אם היא לא יותר מסבירה, היא משווה לארוחה נופך ביתי ופחות ג'אנק פודי.

ייאמר לזכותם בחומוס גבעתיים שניכרת הקפדה על הטריות ובעיניי מדובר בארוחה מתגמלת ומגוונת ביחס למחיר (53 שקלים).

פסק הדין: 7.5/10 בסולם זיו.

עוד פוסטים מעוררי תיאבון...

כללי

המוציא: לזה אתם קוראים עיקרית?

כמי שלא מרבה לצפות בתכניות ריאליטי, אני מתייחס בחשדנות מה למיזמים קולינריים של זוכי תכניות בישול. "המוציא" היא מסעדה כזו ובסקירה שקראתי אודות מסעדות מוצלחות

כללי

עיין ערך שמנמן: ופל בלגי של בבט

באחת הסמטאות היותר אפילות המצטלבות עם רחוב נחלת יצחק שבתל אביב, רח' חפץ חיים (אם אתם חפצי חיים, לא תיקלעו לפה מבחירה), נחבאת "בבט", מסעדת

רוצים עוד? הירשמו לניוזלטר!

מבטיח לא להציק... טוב, אולי רק קצת :-)

מה קורה פה בעצם?

הכירו את זיו מזרחי, בן 34 מגבעתיים, היד שמנענעת את העכבר שמנענע את הבלוג