המוציא: לזה אתם קוראים עיקרית?

כמי שלא מרבה לצפות בתכניות ריאליטי, אני מתייחס בחשדנות מה למיזמים קולינריים של זוכי תכניות בישול. "המוציא" היא מסעדה כזו ובסקירה שקראתי אודות מסעדות מוצלחות בירושלים היא כיכבה וממילא בתודעה שלי היא ממוצבת כמסעדה ירושלמית מבוססת ולא כחלטורה קיקיונית.

הזדמנתי אל "המוציא" בערבו של יום עבודה בבירה., כאשר את ארוחת הצהריים סעדתי בחדר אוכל של בית חולים, מה לי כי אלין על ארוחת ערב במסעדה ירושלמית נחשבת כמו "המוציא"? ובכל זאת, אני מלין.

די בעלעול מהיר בתפריט כדי להבחין בתמחור האגרסיבי של המנות כאן. סלטי פתיחה ב-36 שקלים? נו טוב, ננסה. על השולחן נחתה שישיית סלטים בכלים נאים לצד מאפה מדהים וריחני – "פיתה בעבודת יד", אליבא דתפריט. ובכן, הפיתה הזו היתה מדהימה. האמת? לקרוא לה פיתה זה לעשות לה עוול. מאפה חם, שמנמן ואוורירי שליטף את הסלטים בביטחון והרמוניה.

והסלטים? לא רעים בכלל. סלט הפול היה הברקה. מפתיע, לא קלישאתי וטרי מאוד. גם הסלק, הלימון הכבוש, מחוספס בטעמו, סלט החצילים המעולה וסלט הפלפל בתחמיץ היו מעולים. המטבוחה היתה חריפה מאוד וזכתה ללא יותר מטעימה סמלית, כמנהגי עם מטבוחות – המלצר, אגב, נחרד "הכל אכלת חוץ מהמטבוחה? לא הגיוני", פסק. מצד שני, זה גם היה מלצר שהרשה לעצמו לשאת לי עצות בצילום המנות – "צלם עם פלאש, צלם עם פלאש!", משל היינו בברית באולם אירועים באייטיז.

עוד פוסטים מעוררי תיאבון...

כללי

עיין ערך שמנמן: ופל בלגי של בבט

באחת הסמטאות היותר אפילות המצטלבות עם רחוב נחלת יצחק שבתל אביב, רח' חפץ חיים (אם אתם חפצי חיים, לא תיקלעו לפה מבחירה), נחבאת "בבט", מסעדת

רוצים עוד? הירשמו לניוזלטר!

מבטיח לא להציק... טוב, אולי רק קצת :-)

מה קורה פה בעצם?

הכירו את זיו מזרחי, בן 34 מגבעתיים, היד שמנענעת את העכבר שמנענע את הבלוג