המוציא: לזה אתם קוראים עיקרית?

כמי שלא מרבה לצפות בתכניות ריאליטי, אני מתייחס בחשדנות מה למיזמים קולינריים של זוכי תכניות בישול. "המוציא" היא מסעדה כזו ובסקירה שקראתי אודות מסעדות מוצלחות בירושלים היא כיכבה וממילא בתודעה שלי היא ממוצבת כמסעדה ירושלמית מבוססת ולא כחלטורה קיקיונית.

הזדמנתי אל "המוציא" בערבו של יום עבודה בבירה, כאשר את ארוחת הצהריים סעדתי בחדר אוכל של בית חולים, מה לי כי אלין על ארוחת ערב במסעדה ירושלמית נחשבת כמו "המוציא"? ובכל זאת, אני מלין.

די בעלעול מהיר בתפריט כדי להבחין בתמחור האגרסיבי של המנות כאן. סלטי פתיחה ב-36 שקלים? נו טוב, ננסה. על השולחן נחתה שישיית סלטים בכלים נאים לצד מאפה מדהים וריחני – "פיתה בעבודת יד", אליבא דתפריט. ובכן, הפיתה הזו היתה מדהימה. האמת? לקרוא לה פיתה זה לעשות לה עוול. מאפה חם, שמנמן ואוורירי שליטף את הסלטים בביטחון והרמוניה.

והסלטים? לא רעים בכלל. סלט הפול היה הברקה. מפתיע, לא קלישאתי וטרי מאוד. גם הסלק, הלימון הכבוש, מחוספס בטעמו, סלט החצילים המעולה וסלט הפלפל בתחמיץ היו מעולים. המטבוחה היתה חריפה מאוד וזכתה ללא יותר מטעימה סמלית, כמנהגי עם מטבוחות – המלצר, אגב, נחרד "הכל אכלת חוץ מהמטבוחה? לא הגיוני", פסק. מצד שני, זה גם היה מלצר שהרשה לעצמו לשאת לי עצות בצילום המנות – "צלם עם פלאש, צלם עם פלאש!", משל היינו בברית באולם אירועים באייטיז.

כך או כך, עם פתיחה חזקה בגזרת המתאבנים, ציפיתי לעיקרית מסחררת, לא פחות. וסחרחורת אכן ציפתה לי. על השולחן נחתה מחבת קטנטנה ובה תלולית של מעורב ירושלמי. נחרדתי לנוכח קוטן המנה – זו העיקרית המיוחלת? המעורב לכשעצמו היה טעים ומעודן, עם יתרון כמותי מובהק לנתחי הפרגית והבצל אל מול הטחול, חזה האווז ושקדי העגל. האמת? באיזה מעורב זה לא ככה?

85 שקלים עלתה המנה, ככל הנראה המעורב היקר ביותר שצרכתי מימיי – אלא שמתחת לתלולית הבשר, ציפתה לי הפתעה מרגיזה בדמות אורז וירקות מבושלים שאריותיים משהו – לא זו בלבד שהמחבת היתה קטנה, אלא שהיא היתה מלאה עד כמחציתה באורז וירקות. רוצים לפרגן תוספות לסועדים? בבקשה, הגישו אותן בצד – אבל למה על חשבון הבשר?

לסיכום – ב"המוציא" פתחו חזק עם סלטים טובים ומקוריים ומאפה מדהים לצדם, אלא שהמעורב ירושלמי שהוזמן כמנה עיקרית היה לא מוצדק בעליל – והאורז והירקות שהוסלקו מתחת למנה אף החמירו את תחושת הקומבינה – וחבל. בביקורות הגולשים אודות המסעדה ב"גוגל" עולות טענות דומות.

4/10 בסולם זיו – קצת יותר נדיבות להבא.

עוד פוסטים מעוררי תיאבון...

כללי

פאצה פיצה בר: פיצה פצץ

בפעם הראשונה שאכלנו, צ' ואני, ב"פאצה" (PAZZA), הפיצה בר החדש ברחוב כצנלסון שבגבעתיים, התרשמתי מאוד. חשבתי שגם חברי א', גרגרן מדופלם, יעריך את מהמקום, אז

רוצים עוד? הירשמו לניוזלטר!

מבטיח לא להציק... טוב, אולי רק קצת :-)

מה קורה פה בעצם?

הכירו את זיו מזרחי, בן 34 מגבעתיים, היד שמנענעת את העכבר שמנענע את הבלוג